Jak czyścić i przechowywać zabawki erotyczne? Poradnik

1

Każdy z nas jest inny, ma inną wrażliwość i podatność na infekcje – ja jestem z tych wyjątkowo delikatnych: każde nieodpowiednie wyczyszczenie gadżetu lub nieumyte ręce przy kontakcie seksualnym momentalnie powodują u mnie zaburzenia flory bakteryjnej. Aby tego uniknąć zaczęłam szukać idealnego rozwiązania i… znalazłam!

 

Słowem wstępu - jak dbać o gadżety erotyczne?

 

Podstawą higieny gadżetów jest mycie ich pod ciepłą, bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego mydła antybakteryjnego oraz wytarcie do sucha delikatną szmatką lub papierowym ręcznikiem. Ale czy to wystarczy?

Bardzo dużo zależy od tworzywa, z którego wykonany jest nasz gadżet. Jednym z najlepszych materiałów używanych w przemyśle erotycznym jest silikon klasy medycznej – dzięki małej porowatości zabawki z niego wykonane łatwo wyczyścić, a sam materiał nie przyjmuje zabrudzeń. Podobnie ma się sprawa z plastikiem ABS, metalem i szkłem – ich gładka powłoka pozwala łatwo zmyć wszystkie pozostałości po zabawie. Inaczej natomiast jest z materiałami o większej porowatości jak guma, PVC, TPE, TPR i cyber skóra czy lateks – te tworzywa ciężko wyczyścić, zabrudzenia mogą zostać w zagłębieniach i może się też przydarzyć, że zabawki takie nam po prostu zapleśnieją. Należy również zwracać uwagę na uszkodzenia materiału - czy to będzie silikon czy plastik – ponieważ nawet tak dobry i gładki materiał w miejscu uszkodzenia może stać się siedliskiem bakterii i grzybów, które mogą prowadzić do infekcji.

Aby zapobiec podrażnieniom i sytuacjom, kiedy sięgamy do naszych gadżetów i odkrywamy, że coś się na nich dynamicznie zaczęło rozwijać dysponujemy jeszcze kilkoma metodami dezynfekcji, które pomogą nam uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji.

 

 

Jak przechowywać zabawki erotyczne?

 

W zależności od ilości zabawek, które posiadacie możecie zaopatrzyć się w różnej wielkości pojemniki lub pudełka, szafki, szafy lub całe osobne pokoje ;), natomiast podstawową sprawą jest przechowywanie gadżetów w przewiewnych, materiałowych pokrowcach – woreczkach, które często producenci załączają do swoich produktów. Zawsze możecie użyć też w tym celu pudełka, w którym zakupiliście zabawkę. Zachowanie oryginalnego opakowania ma też swoje zalety - jeżeli okaże się, że potrzebujecie odesłać produkt na gwarancję (tylko z powodu wygody i nietracenia czasu na szukanie odpowiedniego pudełka, ponieważ oryginalne opakowanie nie jest niezbędne do skorzystania z gwarancji).

Ważna informacja: aby uniknąć zawilgotnienia i rozwoju niepożądanych mikroorganizmów nigdy nie przechowujcie akcesoriów w plastikowych torebkach!

Należy również pamiętać, aby nie wystawiać gadżetów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur, bo może to uszkodzić ich strukturę, a podczas przechowywania akcesoria nie powinny się ze sobą stykać, gdyż różne materiały mogą wchodzić ze sobą w interakcje i powodować nieodwracalne uszkodzenia.

 

Jak czyścić akcesoria erotyczne?

 

Jak już wspominałam najpopularniejszą metodą jest umycie gadżetu pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego antybakteryjnego mydła – należy pamiętać aby unikać produktów zawierających alkohol i olejki, które mogą uszkodzić nasze akcesoria erotyczne. Po tym zabiegu należy gadżet dokładnie wysuszyć – można do tego użyć ręcznika papierowego, delikatnej szmatki albo pozostawić do wyschnięcia.

Jednak na wodzie z mydłem nasze możliwości się nie kończą. Gadżety wykonane z silikonu, szkła czy metalu niewyposażone w mechanizmy wibrujące np. korki analne, dilda czy kulki, możemy również wyparzyć w gorącej wodzie lub w zmywarce z funkcją sanityzacji. Jeżeli planujemy przeprowadzić ten proces w garnku, musimy uważać, aby zabawki nie przywarły nam do dna lub ścianki naczynia, bo grozi to ich trwałym uszkodzeniem. Możemy też posiłkować się sitkiem lub kawałkiem gazy, a cały proces powinien trwać od 3 do 5 minut.

Ważna informacja: zawsze postaraj się sprawdzić, czy na etykiecie lub w instrukcji obsługi zabawki znajduje się informacja jak produkt radzi sobie z wysoką temperaturą – bardzo łatwo w ten sposób nieodwracalnie uszkodzić gadżet.

 

Pianka do czyszczenia gadżetów Intimate Earth

 (Organiczna pianka do czyszczenia Intimate Earth)

 

Dlatego najbezpieczniejszym, najłatwiejszym, najszybszym i najskuteczniejszym (po prostu: NAJ! :) sposobem zdezynfekowania gadżetów jest jest użycie specjalnie do tego przeznaczonych produktów – sprayów albo pianek zwanych potocznie cleanerami. Poza już wymienionymi zaletami tych produktów nie należy zapominać, że ich skład został skomponowany tak, aby nie uszkodzić powłoki gadżetów (niezależnie z jakiego materiału są wykonane) a jednocześnie zneutralizować wszystkie bakterie i grzyby (niektóre cleanery eliminują również groźne choroby jak HIV, HPV czy chlamydię). Część z tych produktów, jak np. cleaner od Fun Factory nadaje się również do odświeżania miejsc intymnych czy zdezynfekowania deski toaletowej w toalecie publicznej.

Użycie cleanera jest szybkie i proste – wystarczy spryskać gadżet lub rozprowadzić piankę, chwilę odczekać (zawsze sprawdź na opakowaniu, jaki czas działania deklaruje producent, aby w pełni wykorzystać właściwości antybakteryjne produktu) i zetrzeć nadmiar papierowym ręcznikiem – nie ma potrzeby spłukiwania, gdyż produkty te nie podrażniają stref intymnych. Dzięki tej łatwości użycia nie musisz opuszczać sypialni, aby umyć gadżety pomiędzy np. zabawami analnymi i waginalnymi.

Muszę przyznać, że wprowadzenie antybakteryjnych cleanerów do zestawu kosmetyków erotycznych znacząco zmniejszyło częstotliwość występowania u mnie infekcji a co za tym idzie pozwala cieszyć się seksem częściej i lepiej :)

 

Środki czyszczące do gadżetów erotycznych, pianka do czyszczenia System JO

(Pianka do czyszczenia gadżetów System JO)

 

Jak wydłużyć żywotność gadżetów?

 

Na sam koniec kilka rad, co zrobić aby nasze gadżety służyły nam jak najdłużej:

  • Zabawki wyposażone w akumulatory zawsze ładuj zgodnie z instrukcją, a jeżeli nie używasz ich regularnie pamiętaj, aby od czasu do czasu również je naładować.
  • Jeżeli posiadasz gadżety zasilane bateriami najbezpieczniej jest wyjąć je z urządzenia po każdym użyciu – zapobiegnie to ich ewentualnemu rozlaniu się, co może trwale uszkodzić zabawkę.
  • Pamiętaj aby zawsze stosować odpowiedni lubrykant do danego materiału – sprawdź: Jaki lubrykant wybrać?
  • Dbaj aby kosmetyki erotyczne był szczelnie zamknięte – zapobiegnie to rozwojowi bakterii i dostawaniu się do środka zanieczyszczeń.

 

Dzięki tym kilku prostym zabiegom produkty erotyczne będą Wam służyć dłużej a Wy unikniecie nieprzyjemnych infekcji i podrażnień :)

 

Komentarze do wpisu (1)

11 marca 2020

Dziękuję za ten wpis! Dzięki niemu na zawsze pozbyłam się wszelakich reakcji antyalergicznych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony