Sex Coaching – wszystko, co chciałbyś na ten temat wiedzieć

9

Czym jest sex coaching?

 

Zanim zaczniemy rozważania na temat trenerów seksu, warto wiedzieć, czym jest sam sex coaching. To kształtowanie i trenowanie pożądanych zachowań związanych ze współżyciem, nauka dawania i odczuwania przyjemności z seksu. Dlaczego potrzebujemy takiego coachingu? Ponieważ nie zostaliśmy nauczeni tego, jak się kochać, a co za tym idzie, mamy w tej sferze wiele problemów. Może to być dysharmonia w naszym obecnym związku – nasz partner może oczekiwać od nas o wiele więcej, niż jesteśmy na to gotowi, zbyt duże libido, nieumiejętność odpowiedniego pieszczenia partnera/partnerki. Sex coaching jest w stanie wesprzeć nas także w swobodnej rozmowie z naszą drugą połówką, pomóc nam ją zrozumieć, wypracować kompromisy, nauczyć się bliskości – tak, sex coaching to nie tylko praca nad seksem, ale także nad podstawami w związku, czyli nauką bycia razem. Jest to także trenowanie świadomości swojego ciała, tego, że jest się wartościowym mężczyzną, kobietą, nie tylko obiektem seksualnym. To również tworzenie poczucia własnej wartości, co przekłada się nie tylko na współżycie, ale także na inne dziedziny życia, w tym relacje np. ze współpracownikami. Zatem sex coaching jest w stanie ogólnie poprawić nasze funkcjonowanie w świecie, ponieważ satysfakcjonujący seks w związku i czerpanie przyjemności z bycia razem dodaje nam skrzydeł na wielu płaszczyznach.


Kim jest Sex Coach?

Trener seksu to wyszkolony profesjonalista, który pomaga osobom z problemami seksualnymi pojawiającymi się z różnych przyczyn. Sex coach podczas wywiadu jest w stanie ocenić tę sytuację, zdystansować się do niej i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Brzmi banalnie? Trener seksu ma wiedzę i narzędzia, które sprawiają, że nasze problemy seksualne stają się łatwe do rozwiązania. Oczywiście niektóre z nich są złożone i wymagają wielu spotkań, połączonych np. z terapią u psychologa lub psychiatry, jednak te nasze najczęstsze, codziennie niedyspozycje, trener seksu stara się rozwikłać od ręki. Z tego względu, iż seks w naszej kulturze stanowi temat tabu, mówienie o nim na forum nadal jest niezręczne. Wraz z pojawieniem się pornografii dorośli mają większy dostęp do materiałów erotycznych, a jednocześnie niewiele przykładów, na to, jak nauczyć się satysfakcjonujących technik wzajemnej przyjemności. Gdyby pary wiedziały, jak jasno wyrazić swoje potrzeby i uczucia, być może trener seksu nie byłby potrzebny. Niestety większość z nich nie chce o tym rozmawiać, więc wiele z nich czuje się niespełnionych. Wierzcie lub nie, seksu można się po prostu nauczyć. Najlepszym sposobem, aby się o tym dowiedzieć, jest uzyskanie opinii od doświadczonego, pozbawionego osądu trenera seksu, który przedstawi Ci strategie poprawiające Waszą aktywność seksualną. Sex coach jest zatem bardziej wprawionym przyjacielem do seksu niż terapeutą – rozmowa z nim z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem dla osób bojących się wizyty u seksuologa.

Z jakimi problemami można przyjść do Sex Coacha?

Nie wszyscy rodzimy się z tym czymś, co możemy nazwać zestawem umiejętności pozwalających na dawanie i odczuwanie maksymalnej przyjemności. Podobnie jak w przypadku zwykłego treningu na siłowni, w coachingu seksualnym pacjent przychodzi do trenera z konkretnymi problemami seksualnymi. W przypadku mężczyzn są to zaburzenia erekcji, zbyt wysokie libido, brak satysfakcji seksualnej, przedwczesny wytrysk itp. Kobiety najczęściej przychodzą do sex coachów w celu odkrycia swojej seksualności, problemów z osiągnięciem orgazmu z partnerem, pochwicą (bólem pochwy podczas penetracji), brakiem pożądania, niechęci do partnera. Jeśli problemy fizjologiczne mają podłoże psychiczne, to sex coach jest w stanie zniwelować zaburzenia do minimum za sprawą wprowadzenia odpowiednich technik i treningów seksualnych, które można stosować w domu samodzielnie lub z drugą połową. Jeśli chodzi o pary, to gabinet sex coacha jest w stanie pomóc także im wspólnie. Trener seksu może poprawić więź pomiędzy partnerami, a także być ich mediatorem. Większość osób może myśleć, że uprawia dobry, wystarczający drugiej stronie seks, jednak ich partnerzy nadal czują się niezaspokojeni, a niektóre z ich potrzeb seksualnych mogą nie zostać spełnione, co doprowadza do frustracji. Sex coach może zidentyfikować problematyczne obszary, zbadać i dowiedzieć się, którą, nieumiejętną technikę seksualną wybrała para lub odnaleźć emocjonalny powód, dla którego życie seksualne pary ulega pogorszeniu. Potrafi on także nauczyć rozmowy w związku, która jest podstawą szczęśliwej relacji. 

Czym różni się Sex Coach od seksuologa?

Seksuolodzy mają kwalifikacje w zakresie terapii i specjalne przeszkolenie oraz doświadczenie w pracy z zagadnieniami psychoseksualnymi: problemami związanymi z płcią i seksualnością, oraz problemami seksualnymi. Seksuolodzy spędzają dużo czasu, patrząc w przeszłość, aby pomóc ludziom w rozwiązywaniu problemów, rozwiązywaniu wzorców i zdobywaniu narzędzi do ich zmiany. Pracują z parami lub mają doświadczenie w pracy z pacjentami, którzy doświadczyli traumy lub zespołu stresu pourazowego. Z drugiej strony trenerzy seksu również mają kwalifikacje w terapii – niektórzy z nich są również psychologami, doradcami lub terapeutami. Mają oni jednak doświadczenie w pomaganiu pacjentom w rozwijaniu apetytu na przyszłość, aby mogli realizować wyznaczone cele i tworzyć życie, którego pragną. Rozmawiają o przeszłości, ale spędzają znacznie więcej czasu, patrząc na teraźniejszość, aby przenieść daną osobę w przyszłość. Zatem spotkanie i rozmowa z sex coachem jest dużo przyjemniejsza dla pacjenta, ponieważ nie wraca do niekoniecznie przyjemnej przeszłości i daje motywacje do zmian i planowania szczęścia.

Jakie wykształcenie i szkolenia/osiągnięcia powinien mieć Sex Coach?

Sex Coach powinien mieć przede wszystkim powołanie do rozmowy na wstydliwe, bardzo intymne tematy. Musi to być osoba wysoce wrażliwa na problemy drugiej strony, delikatna, ale także posiadająca niezwykłą wiedzę i umiejętności przekazania jej. Takie właśnie predyspozycje posiada Sex Coach z Krakowa, mgr Justyna Płonka, która ukończyła kompleksowe szkolenie coachingowe posiadające międzynarodową akredytację jakości na najwyższym poziomie ACTP ICF. Dodatkowo dysponuje kilkuletnim doświadczeniem w pracy w obszarze seksuologii, prowadząc pierwszy w Polsce medyczny salon erotyczny, który jest rekomendowany w środowisku lekarskim. 

To właśnie Sex Coach Kraków jest w stanie pomóc Ci niezależnie od tego, z jakim problemem seksualnym obecnie się zmagasz. 

Sex Coach Krakow

mgr Justyna Płonka

 

Sex coaching jest przyszłością dla satysfakcjonującego, spełnionego życia, ponieważ nic tak nie uszczęśliwia, jak dobrze zbudowana, skonsumowana relacja. 


Dowiedz się więcej na temat sex coachingu

Jeżeli zainteresował Cię temat sex coachingu lub chcesz się umówić na sesję - zapraszam do zapoznania się z informacjami zawartymi tutaj 

Komentarze do wpisu (9)

23 stycznia 2020

Dzięki coachingu Pani Justyny zyskałem więcej energii do działania i wiary w siebie. Problem, który dotykał mnie od kilku lat został rozwiązany. Bardzo dziękuje za pomoc i profesjonalne podejście.

17 lutego 2020

Przyszłam pełna obaw i wątpliwości, sceptycznie nastawiona. Myślałam, że trudno mi będzie tak się otworzyć, ale profesjonalne i przede wszystkim naturalne podejście Pani Justyny pozwoliło mi szybko się przełamać i swobodnie opowiedzieć o swoich problemach. Po trzech spotkaniach mąż już widzi różnicę. Cieszę się, że się zdecydowałam i szczerze polecam.

4 marca 2020

Profesjonalne podejście. Pomimo poważnych problemów, o których rozmawiamy Pani Justyna wzbudza zaufanie, tworzy niesamowitą, intymną atmosferę, gdzie można poczuć się komfortowo. Nie ma tematów tabu, o wszystkich bez skrępowania rozmawiamy. Mnie bardzo pomogła w zrozumieniu oczekiwań moich i męża, przez co nasze małżeństwo zyskało :)

11 marca 2020

Dziękujemy Pani Justynie za profesjonalne zaopiekowanie się naszym związkiem i atmosferę, w której nas przyjęła. Po 3 wizytach nasza relacja nabrała od nowa namiętności i zaufania.

27 marca 2020

Po pierwszej sesji zaczynam wprowadzać zalecenia Pani Justyny w życie. Na nowo odkrywam siebie, swoje potrzeby, odwagę by je realizować i radość, jaką można czerpać z seksu.

25 maja 2021

Dzięujemy Pani Justynie ze na nowo nauczyla nas cieszyc sie sobą. Dzieki jej znowu jestesmys zczesliwa parą

21 lipca 2021

Pani Justyna pomogła mi w wyleczeniu przedwczesnego wytrysku.

17 września 2021

Pani Justyna zdiagnozowała u mnie pochwice..ja wczesniej chodzilam do wielu seksuologow i nikt nie byl w stanie mi pomoc ani mnie zdiagnozowac. DOradzila zakup dilatora i pokazala jak cwiczyc. Po kilku tygodniach pozegnalam sie z moim wstydliwym problelem. wszystkim polecam Panią Justynę - tworzy mila atmosferę, swietny kontakt i profesjonalne podejsie do klienta.

10 czerwca 2022

Rewelacyjne podejście do klienta. Pani Justyna posiada ogromną wiedzę. Dziekueje za pomoc

do góry
Pokaż pełną wersję strony